« Veljača 2021 »

UČENIČKA ZADRUGA BALTAZAR

ZADRUGARI SRECEM ZA BANOVINU

Naši zadrugari i ovog su puta pokazali što znači zajedništvo, humanost, empatija, što znači biti uvijek spreman pomoći ljudima u nevolji.

Potaknuti tragedijom koja je, krajem prošle godine, zadesila Banovinu, zadrugari nekoliko učeničkih zadruga Zagrebačke županije su se udružili i, u vrlo kratkom roku, prikupili pomoć za postradale, u vidu najosnovnijih potrepština za preživljavanje u nastaloj situaciji.

Budući nije bilo vremena, a ni uvjeta za organiziranje šire akcije prikupljanja pomoći, UZ Baltazar je jedan dio zarade od prodaje božićnih ukrasa i poklona uložila u kupnju osnovnih higijenskih i toaletnih proizvoda, deterđenata, hrane za kućne ljubimce i drugih sitnica, za koje smo čuli da su najviše potrebne ljudima.

Organizirali smo i vlastiti prijevoz, pa je, uz ostale i jedna učiteljica vozila pomoć vlastitim kombijem pomoć koja je odvezena potrebitima u Glini.  Time smo, osim što smo pomogli ljudima u nevolji, postavili temelje buduće suradnje učeničkih zadruga dviju županija, Zagrebačke i Sisačko –moslovačke.

UZ Baltazar, zadrugari, ali i ostali učenici naše škole, su ponosni i zadovoljni što smo se i ovaj puta vrlo brzo i spremno pridružili jednoj humanitarnoj akciji. Time smo pokazali da se naš trud i rad uložen u izradu i prodaju naših proizvoda itekako isplatio, jer je poslužio u vrlo plemenitu svrhu, a to je pomaganje drugome.

Ovoga puta smo i mi mali pokazali kolika je snaga zajedništva, sloge, želje za pomaganjem i ljubavi. Pokazali smo da slušamo i učimo ono što nam govore stariji, ali i riječi zadrugarske himne:

Mala iskra požar skriva

Kap do kapi rijeka biva,

A to znači da smo jači

Kad se skupimo u zbor.

KAD SE MALE RUKE SLOŽE, SVE SE MOŽE, SVE SE MOŽE!

O našoj akciji možete pročitati i na službenim web stranicama Zagrebačke županije

NEOBIČNI BOŽIĆ 2020 U UZ BALTAZAR

Ove godine za Božić neće biti nikakvih događanja. Posebno nas je rastužilo što neće biti tradicionalnih božićnih sajmova i prodajnih izložaba na kojima smo tako rado i ponosno pokazivali i prodavali svoje proizvode.

Ali, zadrugari iz naše UZ Baltazar se nisu predali i odustali.

Vrijedne ruke malih i malo većih zadrugara i ove su godine i ove su godine izradile na desetke prekrasnih božićnih kuglica, kutijica, mirisnih klaunova i drugih stvarčica, namijenjenih prodaji.

Prilagodili smo se situaciji u kojoj smo se svi našli i ponudili svoje proizvode preko društvenih mreža. Naši učitelji i drugi djelatnici škole, učenici i prijatelji podržali su nas kupujući proizvode i tako pomogli da se tradicija održi i da se uloženi trud i rad zadrugara nagradi.

Hvala svima na tome!

UČIMO OD ZADRUGARA

U ova teška vremena, kad su nam onemogućene mnoge naše svakodnevne i omiljene aktivnosti, naša kreativnost posebno dolazi do izražaja.

U okviru malog projekta Zagrebačke županije, pod nazivom "Učimo od zadrugara", naša UZ Baltazar snimila je kratki video-uradak. U videu "Kako izraditi mirisne klaunove od lavande", učenici Anja Vidaković, 6.aLuka Cazin6.bLana Jakovljević7.aTino Mašić, 7.aMedina Bajrektarević, 7.bFerid Mašić, 7.b i Marino Žerjavić, 8.a, svojim su spretnim rukama, ali i glumačkim i zabavljačkim sposobnostima, pokazali kakve se lijepe i zabavne stvari mogu raditi, kad smo voljni i složni.

Voditeljica radionice bila je učiteljica Gordana Štefančić, snimke i fotografije je izradila učiteljica Jelica Kauf, a u pripremi je pomogla asistentica Karolina Maleković.

Video je objavljen na službenim web stranicama Zagrebačke županije, YouTube kanalu i drugim društvenim mrežama, a može se vidjeti i na ovom linku:

--------------------------------

-------------------------------------