« Kolovoz 2017 »

Da Vam se predstavimo!

Mi smo mala škola s velikim srcem, na samoj granici s Republikom Slovenijom.

„ „Tu di Sukla mirno teče

i rožice lipo dišiju.

Tu di zvon na cirkvi lipo zvoni

i Sveti Križ nas z briga gledi.

Tu je naš dragi kraj Naš jedini zavičaj.” ”

učenički rad

Ponosimo se:

KAJKAVSKOM IKAVICOM i našim zbornikom "Donjosutlanski govor i običaji."

RADOM S UČENICIMA S POSEBNIM POTREBAMA od 1986. godine u školi se provodi djelomična integracija za učenike s teškoćama u usvajanju nastavnih sadržaja.

RAVNOPRAVNIM UČENJEM STRANIH JEZIKA

U školi se, kao glavni jezici, u ravnopravnom odnosu uče njemački i engleski jezik.

STOP NASILJU MEĐU DJECOM - UNICEF-ovim programom u koji smo uključeni od 2004. godine, a čijim provođenjem smo dobili status "Škola bez nasilja" te smo postali dio UNICEF-ove Mreže škola bez nasilja.

U sklopu projekta već niz godina imamo božićno druženje za učenike viših razreda  Music talents of Šenkovec, a unatrag nekoliko godina provodimo natjecanje pod nazivom Najbolji razred i Najbolji učenici.

Sredstva za provođenje projekta osiguravamo zajedničkim trudom roditelja, učenika i djelatnika škole, prodajom krušnih proizvoda uz Dan kruha, prodajom starog papira i prodajom UNICEF-ovih čestitki.

ŽELJA NAM JE:

- da se svaki učenik osjeća sigurno, zadovoljno i uključeno

- da veselje, optimizam i tolerancija vlada naših hodnicima, učionicama i zbornicom

- postati što bolji i da nikada od toga ne odustanemo jer kroz nas se može promijeniti svijet