Posjet Osnovnoj školi Globoko u Republici Sloveniji

Početkom ove školske godine,  uspostavili smo prijateljstvo s OŠ Globoko u Republici Sloveniji zahvaljujući njihovoj djelatnici, učiteljici razredne nastave Vasji Kolarić koja je  majka našega učenika.Tom je prilikom istaknuta obostrana želja  za uspostavljanjem trajne suradnje i mogućeg  Comenius školskog partnerstva na zajedničkim projektima. S istim ciljem, u partnerstvo se uključio i Dječji dom Laduč, a upućen je poziv i OŠ Petrovo Selo u mađarskom Gradišću gdje živi hrvatska nacionalna manjina, a što je i njihova ravnateljica Edita Horvat Pauković i prihvatila.

U listopadu je  svečanostima Dana kruha prisustvovalo izaslanstvo prijateljske slovenske osnovne škole udaljene samo petnaestak kilometara od naše škole, predvođeno ravnateljicom  OŠ Globoko, gospođom Rozikom Vodopivec.

U četvrtak, 6. prosinca  izaslanstva sve tri škole i Dječjega doma Laduč susrela su se u OŠ Globoko koja je obilježavala svoj veliki jubilej - 130 godina  svojega prosvjetnoga djelovanja.U ime naše škole, svih njenih učenika i djelatnika, čestitke na obljetnici škole i prigodne darove, uručila  je ravnateljica naše škole Božica Jakolić.Osnovnu školu u Globokom posjetili su i : Senka Vlahek Šimunić,pedagoginja , Vesna Javor, socijalna pedagoginja, Gordana Štefančić, defektologica te Cvetka Šikoronja i Jasna Horvat, učiteljice razredne nastave.

Posebno je bio dojmljiv nastup  naše učenice Patricije Lukić iz  koja je brojnim posjetiteljima  svečanosti obilježavanja 130. jubileja škole u Globokom   interpretirala pjesmu Stjepana Jakševca "Prik Sukle most" i tako  i stihovima našega  pjesnika  uputila poruku  o povezivanju škola s lijeve i desne obale Sutle.

Jasna Horvat, dipl. uciteljica, savjetnica

objavio: Božica Krulić   datum: 7. 12. 2012.