UZ BALTAZAR NA SMOTRI UČENIČKIH ZADRUGA ZAGREBAČKE ŽUPANIJE

U četvrtak, 4. 04. 2019. godine, u OŠ Jakovlje u Jakovlju, održana je Smotra učeničkih zadruga Zagrebačke županije. Sudjelovalo je 25 učeničkih zadruga koje su na Smotri prikazale svoj jednogodišnji rad.

Stručno povjerenstvo, koje je obilazilo izložbene prostore zadruga,ocjenjivalo je estetski izgled prostora i proizvoda, kvalitetu dokumentacije i izvođenje praktičnog rada.

Našu su zadrugu predstavljale učenice 6. razreda, Lana Jakovina, Karla Porobić i Petra Relja, u pratnji učiteljice G. Štefančić. Učenice su vrlo uspješno predstavile ovogodišnji projekt naše zadruge pod nazivom „U carstvu gumbi“.

Projekt  se sastojao u izradi raznih uporabnih i ukrasnih predmeta izrađenih  ili samo ukrašenih različitim starim, već upotrijebljenim gumbima. Namjera nam je bila pokazati kako mi u našoj školi recikliramo i čuvamo prirodu, a pritom se dobro zabavljamo i izrađujemo lijepe predmete. Naš se šareni štand dopao i ostalim sudionicima i samom stručnom povjerenstvu, pa smo dobili mnoge pohvale i za ideju i za njezinu izvedbu.

Zadovoljni svojom prezentacijom zadruge i pažnjom koju smo izazvali, već prikupljamo nove ideje za nove izazove u sljedećoj godini.

objavio: Božica Krulić   datum: 9. 4. 2019.