Međunarodna razmjena učenika

U sklopu projekta Model Zaprešić učenici naše škole petih išesti razredasudjelovalisu od 12.-17. travnja 2018. u međunarodnoj razmjeni učenika s mađarskom školom iz Veszprema. To jedinstveno iskustvo dalo im je uvid u autentičnu komunikaciju koja se može ostvariti samo izvan materinskog jezika, te razvija otvorenost prema drugim kulturama, što je temelj vrijednosti Europske Unije čiji smo ponosni član. Sudionici ovogodišnje razmjene su: Anja Vid, Ante Ljubić, Eva Sluga, Jakov Ivanković, Karla Porobić, Marta Lauš i Petar Bašić . U rujnu ove godine dolaze naši mađarski domaćini k nama u goste.

Mišljenje Karoline Porobić, majke učenice Karle Porobić, 5.b, sudionice razmjene:

„Opći dojam putovanja i boravka u Veszpremu je jako pozitivan.

Karli se najviše dopalo razgledavanje i izletnički dio boravka u Mađarskoj: obilazak samog Veszprema, jezera Balaton i Budimpešte.

Predivna iskustva i novo znanje iz Planetarija, prvi puta je gledala Sunce kroz teleskop.

Obilazak zoološkog vrta je bio među favoritima jer je zaljubljenik u životinje, a tamo je vidjela uživo neke vrste kojih nema u našem zoološkom.

Najvažniji događaj za nju je bio jahanje konja kod domaćina (koriste ih za terapijsko jahanje), sreći nije bilo kraja, avantura života.

Oduševljena je bila svojom novom prijateljicom koja se trudila da joj boravak u njenom domu bude što ugodniji bez obzira na jezičnu barijeru uspjele su se oko svega dogovoriti .

I dalje se dopisuju i jako se veseli njenom dolasku  u devetom mjesecu.“

objavio: Božica Krulić   datum: 2. 5. 2018.