DANI KRUHA – DANI ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

Učenici i učitelji naše škole, uz vrlo veliku pomoć i podršku roditelja, i ove godine su obilježili i proslavili Dane  kruha- Dane zahvalnosti za plodove zemlje.

U petak, 14. 10. 2016. opet je cijela škola mirisala po svježe pečenim kolačima, pecivima, kiflicama i kruhu. Vrijedne ruke naših mama, baka, teta, a i ponekog tate, ispekle su sve te poslastice i donijele ih u školu. Učiteljice, koje su u tome već prave majstorice, upakirale su sve kolače i pripremile ih za prodaju.

Ništa manje nisu bili marljivi niti učenici prvih razreda, koji su, vrlo hrabro i samouvjereno ,mijesili svoja prva peciva i male kruščiće, na pozornici naše dvorane. Oni su bili dio svečane školske priredbe koju su priredili učenici nižih razreda, zajedno sa svojim učiteljicama. Sve su to iz gledališta budno pratile oči ponosnih roditelja, baka, djedova...

Posebnu zahvalnost dugujemo mamama naših učenika koje su sudjelovale u uređenju pozornice i cijele škole, svojim lijepim jesenskim kreacijama. Učiteljice i učenici prvih razreda vrlo su se obradovali ukrasu koji je posebnom tehnikom na drvetu izradila jedna mama učenika 1. razreda.

Vrlo svečano bilo je i u nedjelju, 16. 10. 2016. godine. Ove je godine po prvi puta organizirana prodaja kolača i kruha pred  kapelicom sv. Leonarda, u Laduču. Prije mise bila je velika gužva na štandovima postavljenim ispred kapelice. Svi su željeli kupiti fine proizvode koje su prodavale naše učiteljice. Svetu misu u kapelici vodio je župni vikar, velečasni Marko Baršić. Molitvu, blagoslov i zajedničko blagovanje kruha, upotpunio je i kulturno-umjetnički program učenika naše škole.

Nakon mise svi su radosno poslušali nastup KUD-a Mihovila Krušlina iz Šenkovca, koji je svojim nastupom pjevačica i tamburaša uveličao našu svečanost i na čemu smo im vrlo zahvalni.

Većina pripremljenih proizvoda je prodana , a prikupljenih  1.839,00 kuna utrošit će se u provođenje projekata „Najbolji razred“ i „Najbolji učenici“.

objavio: Božica Krulić   datum: 25. 10. 2016.