DAN ŠKOLE

165. godišnjica utemeljenja škole i 35. godišnjica imenovanja škole imenom Ivana Perkovca

I ove godine naši su učitelji i učenici pripremili bogat program za Dan škole. Tako smo  u srijedu 18. svibnja 2016. po 26. put u suradnji s Ogrankom Matice hrvatske u Zaprešiću i  Samoboru organizirali susret na Perkovčevom grobu u Samoboru gdje smo nakon pozdravnih riječi domaćina i naše ravnateljice Vesne Javor priredili kratak umjetnički program. Nakon toga nas je grad Samobor, već tradicionalno, počastio slavnim samoborskim kremšnitama. Osim što smo položili cvijeće na grob Ivana Perkovca, položili smo cvijeće i na grob Pavla Belasa u Javorju te smo sudjelovali na sv. misi za utemeljitelja škole vlč. Pavla Belasa te književnika, čije ime nosi naša škola, Ivana Perkovca.

Glavna svečanost povodom Dana škole održana je u četvrtak 19. svibnja  2016. u 17 sati u sportskoj školskoj dvorani. Ove godine bili smo posebno radosni jer smo obilježavali 190. godišnjicu rođenja Ivana Perkovca i 145. godišnjicu njegove smrti, 165. godišnjicu utemeljenja škole i  35. godišnjicu imenovanja škole imenom Ivana Perkovca. Upravo zbog toga prof. Stjepan Sučić, podpredsjednik Matice hrvatske i dr.sc. Branimir Brgles, povjesničar,  održali su predavanje “Značaj Perkovca u povjesnom kontekstu”. Zatim je slijedio program koji su pripremili učenici i učitelji naše škole te KUD Mihovil Krušlin. Posebno smo ponosni na novu himnu škole koju smo svi zajedno izveli na kraju programa, a koju je napisala naša učenica Mirta Drenski.

Povodom dana škole održana je i zanimljiva izložba “Naši učenici i njihovi predci” koju je pripremila naša povijesna grupa pod vodstvom učiteljice Milice Pejak-Pašić.

Dani obilježavanja Dana škole završili su polaganjem cvijeća kod spomen ploče Ivana Perkovca u Harmici gdje smo u suradnji s Mjesnim odborom Harmice izveli kratak program nakon priječi ravnateljice Vesne Javor.

objavio: Božica Krulić   datum: 31. 5. 2016.