Krapina 2012.

Učenici i učitelji OŠ Ivana Perkovca , Šenkovec sudjelovali  u  47. Tjednu kajkavske kulture, Krapina 2012.

Marija Tomas te njezina pjesma "Cagari" za koju je nagradena.

Naj te cagari tak brže it

H noči vas poslušam kak h samini tučete

tak fejst kričite

tak se Cagari, cagari, kaj se tak paščite?

Vrime kat sam bila pucica mala

meni kradete.

(mentor: Jasna Horvat)

Svake godine u ranu jesen, a to je najljepše doba godine u Hrvatskom zagorju, započinje Tjedan kajkavske kulture koji mnoštvom priredaba  promiče i njeguje  kajkavski jezik i kajkavsku kulturu. Djeca se  okupljaju na svojim svečanostima kajkavske riječi , pjesme i običaja, nazvanim „Kaj u riječi, pjesmi, slici i plesu“, pa su tako i na  početku ove školske godine učenici i učitelji OŠ Ivana Perkovca sudjelovali u kajkavskim manifestacijama u Krapini  s kajkavskom riječi , s kajkavskom pjesmom i sa svojim likovnim, kajkavskim motivima.

Na natječaj za dječji recital "Kaj u riječi, pjesmi, slici i plesu" - Krapina 2012. prispjelo je 92 literarna rada iz 15 osnovnih škola. Prosudbeno povjerenstvo u sastavu Dunja Belošević (predsjednica), Štefica Leljak i Magdica Šalković (članovi) odabralo je 19 pjesama koje su izvedene na ovogodišnjem recitalu 4. rujna 2012. u Maloj dvorani POU Krapina. Na dječjem recitalu sudjelovala je učenica Marija Tomas , prošle školske godine učenica 8. r. , sa svojom pjesmom na kajkavskoj ikavici „Cagari „(mentor Jasna Horvat).

Na natječaju Dječje likovne izložbe koja je otvorena u sklopu Tjedna kajkavske kulture ukupno je primljeno 368 likovnih radova, a za izložbu je, stručno povjerenstvo u sastavu Vesna Kunštek, Martina Vincelj i Tanja Cvetko, odabralo 96 dječjih uradaka iz 17 osnovnih škola s kajkavskog jezičnog područja. Na izložbi su izloženi radovi učenika šenkovečke škole: Doriana Čaglja-Prokurice 4.r., Matije Novaka 4.r., Lea Suljevića,4.r.,Ivane Šikoronja, 4.r., Marije Dobrijević, 4.r. (mentor Jasna Horvat) i Područne škole Drenje: Barbara Kunjas,3.r.,Sare Bašimamović, 3. r.,Marije Buzuk, 3. r.,Lucije Pasarić, 4.r (mentor Sanja Petrović).

U glazbenom programu Dječjega festivala sudjelovale su učenice Marija Tomas i Lucija Novak (7. r. ) (mentor Lana Zlatar – Pravica ) s izvedbom popifke „Staro dvorišče“ ( aranžman i tekst Branko Ovčarić i Željko Fočić). U programu Dječjeg festivala sudjelovale su  22  osnovne škole, a završna večer festivala održana je 6. rujna u velikoj dvorani Pučkog otvorenog učilišta u Krapini.(pk)

objavio: Božica Krulić   datum: 25. 9. 2012.