Izložba „praŠume“ i radionica „Puževi i školjkaši“ u Hrvatskom prirodoslovnom muzeju

Dana 23.10.2014. godine, Bartol Hrg, Atisia Vrabec i ja, Kristina Vrabec, bili smo u Hrvatskom prirodoslovnom muzeju u Zagrebu. Tamo smo pogledali izložbu "praŠume" i sudjelovali u radionici pod nazivom "Puževi i "školjkaši".

Čim smo stigli tamo, ugodno su nas ugostili. Prvo smo pogledali izložbu „praŠume“, a onda smo igrali memori sa slikama puževa koji se nalaze na Medvednici. Zatim smo spajali slike puževa s odgovarajućim imenima kao što su: mnogozubac, trozubac, crvak i druge. Naučili smo da većina puževa dobije ime po izgledu. Zatim smo gledali prave uzorke puževa i morali smo im pridružiti odgovarajuće ime. Neki puževi su bili jako sitni pa smo ih morali gledati pod povećalom. Nakon toga smo uzorke puževa morali razvrstati na one koji žive na Medvednici i one koji ne žive na Medvednici, a kao pomoć smo imali zid na kojemu su bili prikazani svi puževi koji žive na Medvednici.

Kasnije smo išli na drugi kat na kojemu se nalaze svakakve preparirane životinje. Kao zadatak smo dobili papire sa slikama pa smo morali tražiti te životinje i onda uz tu sliku zalijepiti sliku životinje kojom se hrani. Uglavnom, bilo je jako zanimljivo i poučno. Nisam znala da postoji puž sa zubima niti puž koji ima poklopac, sve u svemu jako mi se svidjelo.

Kristina Vrabec, 8.b

objavio: Božica Krulić   datum: 30. 10. 2014.