« Svibanj 2024 »

Sveta misa zahvalnica za kraj školske godine

U nedjelju, 25. 6. 2923. održana je u kapeli u Ključu Brdovečkom, sveta misa zahvalnica za kraj školske godine te smo ujedno s lokalnom zajednicom proslavili Dane Ključa i njihova zaštitnika Srce Isusovo. Na misnom slavlju posebno su bili aktivni naši učenici koji su u samom uvodu u misno slavlje, kroz molitve vjernika i prigodne recitacije i molitve, zahvaliti Bogu za sve uspjehe i stečena znanja u protekloj školskoj godini.

Misu zahvalnicu predvodio je naš župnik Danijel Hačko koji se u propovijedi osvrnuo na važnost zahvalnosti za brojne darove, za stečena nova znanja i spoznaje, za trud i zalaganje učitelja, roditelja i svih onih koji su se svojim djelovanjem trudili da škola bude mjesto rasta ne samo u znanju, nego u cjelokupnom razvoju čovjeka kao osobe. Pritom je naglasio važnost svjedočenja vjere, polazeći od Isusove riječi: "Ne bojte se..." (Mt 10, 26) istaknuo je da unatoč nerazumijevanju i nametanju raznih ideja koje se protive dostojanstvu čovjeka, budemo oni koji će kroz promjenu srca pokazati i svjedočiti svoju vjeru, ne samo u crkvi, nego uvijek, izvana, u svakodnevnim situacijama. Vjera nije nešto što se može odložiti, sakrivati, ona se mora živjeti, ona je živi odnos s Bogom a onda i s ljudima.

Na kraju je zahvalio svima, posebice našim učenicima što su svojim angažmanom uzveličali misno slavlje zahvale Bogu za sve što smo primili od njega ove školske godine.

Nera Spehnjak, vjeroučiteljica

objavio: Božica Krulić   datum: 26. 6. 2023.