U kazalištu

15.ožujka 2013. godine u 10.00 sati, u kazalištu Mala scena prikazivala se predstava „Bum Tomica“ za učenike 6. razreda OŠ Ivana Perkovca. U pratnji su bile razrednice Nikolina Žugec Lujić i Ivančica Rolović, te učiteljica Natalija Dujaković.

Predstava je namijenjena učenicima viših razreda, a govori o pubertetu. U predstavi sudjeluju četiri glumca. Glavnog lika desetogodišnjeg dječaka Tomicu glumi Nikša Butijer, njegovog petogodišnjeg brata Piksija – Dražen Čuček, stariju sestru Onči – Lana Gojak, a njegovu mamu – Vitomira Lončar. Tomica se zaljubio u Sanju, a Sanji se on baš i ne sviđa. Tužnom Tomici ne da se pisati sastavak iz hrvatskog, pa moli Onči da mu ga ona napiše, no ona ne pristaje na to. Piksi je zaigrano vrtičko dijete koje zna iznervirati i Onči i Tomicu. Najviše voli jesti pizzu sa četiri vrste sira i puno paradajza. Tomičina mama je dosta povučena i sve radi kako bi ugodila svojoj djeci, no kada se naljuti nije baš najbolja. Onči je zaljubljena u Kuruzu i stalno priča na telefon. Voli nositi maminu haljinu. Na sceni je bila prikazana kupaonica i dnevni boravak. Tu je još i prozor, četiri vrata, stolić, dvije malene stolice i dvosjed. Tomica je imao plavo – bijelu majicu na pruge i trenirku. Piksi je bio odjeven u žuto – narančastu pidžamu. Onči je nosila kariranu suknju i crnu majicu, a uvijek kada joj je mama nekamo otišla, obukla bi njezinu haljinu. Mama je pak imala više kombinacija. Svijetla na sceni bila su plave boje te su se naglo gasila i palila.

Predstava mi se vrlo svidjela jer je drugačija. Djecu glume odrasli glumci. Šaljiva je zato što glumci govore smiješne riječi, a ima i dosta napetih situacija, pogotovo na dijelovima kada se ugasi svijetlo. Predstavu bih preporučila svim mojim vršnjacima, ali i odraslim osobama jer je vrlo zanimljiva i duhovita i svakako drugačija.

Lea Gerjević,6.a

objavio: Božica Krulić   datum: 9. 4. 2013.