« Kolovoz 2021 »

ZADRUGARI SRECEM ZA BANOVINU

Naši zadrugari i ovog su puta pokazali što znači zajedništvo, humanost, empatija, što znači biti uvijek spreman pomoći ljudima u nevolji.

Potaknuti tragedijom koja je, krajem prošle godine, zadesila Banovinu, zadrugari nekoliko učeničkih zadruga Zagrebačke županije su se udružili i, u vrlo kratkom roku, prikupili pomoć za postradale, u vidu najosnovnijih potrepština za preživljavanje u nastaloj situaciji.

Budući nije bilo vremena, a ni uvjeta za organiziranje šire akcije prikupljanja pomoći, UZ Baltazar je jedan dio zarade od prodaje božićnih ukrasa i poklona uložila u kupnju osnovnih higijenskih i toaletnih proizvoda, deterđenata, hrane za kućne ljubimce i drugih sitnica, za koje smo čuli da su najviše potrebne ljudima.

Organizirali smo i vlastiti prijevoz, pa je, uz ostale i jedna učiteljica vozila pomoć vlastitim kombijem pomoć koja je odvezena potrebitima u Glini.  Time smo, osim što smo pomogli ljudima u nevolji, postavili temelje buduće suradnje učeničkih zadruga dviju županija, Zagrebačke i Sisačko –moslovačke.

UZ Baltazar, zadrugari, ali i ostali učenici naše škole, su ponosni i zadovoljni što smo se i ovaj puta vrlo brzo i spremno pridružili jednoj humanitarnoj akciji. Time smo pokazali da se naš trud i rad uložen u izradu i prodaju naših proizvoda itekako isplatio, jer je poslužio u vrlo plemenitu svrhu, a to je pomaganje drugome.

Ovoga puta smo i mi mali pokazali kolika je snaga zajedništva, sloge, želje za pomaganjem i ljubavi. Pokazali smo da slušamo i učimo ono što nam govore stariji, ali i riječi zadrugarske himne:

Mala iskra požar skriva

Kap do kapi rijeka biva,

A to znači da smo jači

Kad se skupimo u zbor.

KAD SE MALE RUKE SLOŽE, SVE SE MOŽE, SVE SE MOŽE!

O našoj akciji možete pročitati i na službenim web stranicama Zagrebačke županije

objavio: Božica Krulić   datum: 15. 1. 2021.

--------------------------------

-------------------------------------