« Studeni 2020 »

Poštovani roditelji!

kao prvo, želim Vam zahvaliti na suradnji i odgovornom ponašanju tijekom ove izvanredne situacije. Za sada možemo reći da je epidemiološka situacija u našoj školi dobra, ali to se može brzo promijeniti,  s obzirom na širu epidemiološku sliku u zemlji. Iz tog razloga, u suradnji s Općinom Brdovec, kontinuirano pratimo razvoj situacije te usklađujemo postupanje.

Općina Brdovec donijela je Odluku o nužnim epidemiološkim mjerama kojima se ograničavaju okupljanja i uvode druge nužne epidemiološke mjere i preporuke radi sprječavanja prijenosa bolesti COVID-19 za područje Općine Brdovec, u kojoj je, između ostalog i preporuka o obveznom nošenju maski za učenike od 5. do 8. razreda.  U skladu s navedenim, od  četvrtka, 29. listopada 2020., učenici 5. do 8. razreda za vrijeme nastave obvezni su nositi maske.

Molimo roditelje da i dalje postupaju kako je dogovoreno:

• da ne dovode dijete/učenika u ustanovu ukoliko:

-  ima simptome zarazne bolesti (npr. povišena tjelesna temperatura, kašalj,     poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa, grlobolja, proljev, povraćanje)

- ima izrečenu mjeru samoizolacije

- imaju saznanja da je zaraženo s COVID-19.

• Kod pojave znakova bolesti koji upućuju na moguću zarazu COVID-19 (povišena tjelesna temperatura – pod pazuhom 37,2, simptomi respiratornih bolesti – kašalj, poteškoće u disanju, grlobolja, poremećaj osjeta njuha i okusa i gastrointestinalne smetnje – proljev, povraćanje i bol u trbuhu) dijete/učenik ostaje kod kuće i javlja se najprije telefonom izabranom liječniku obiteljske medicine koji odlučuje o testiranju.
  • Kad se kod djeteta/učenika utvrdi zaraza COVID-19, postupa se sukladno odluci nadležnog epidemiologa. Za sve osobe kod koji se utvrdi da su bile u bliskom kontaktu sa zaraženom osobom u vrijeme kad je osoba mogla biti zarazna izriče se mjera samoizolacije.

O svim navedenim slučajevima roditelji telefonski obavještavaju školu (01/ 3395 - 758) ili razrednika.

I da završimo u pozitivnom tonu…

Dragi učenici i roditelji,

iskoristite predstojeći jesenski odmor učenika, koji će biti 2. i 3. studenoga za mali odmak od obaveza i opterećenja, te provedite što više vremena u aktivnostima u prirodi, naravno uz pridržavanje epidemioloških mjera.

Puno pozdrava,

Vesna Javor

objavio: Božica Krulić   datum: 28. 10. 2020.

-------------------------------------

PROTOKOL O RADU ŠKOLE U ŠK. GOD. 2020./2021. U UVJETIMA POVEZANIMA S COVID - 19