« Listopad 2020 »

FESTIVAL PRAVA DJECE

Unatoč novim okolnostima Festival prava djece se vratio 12. godinu za redom, na daljinu!

FESTIVAL  PRAVA DJECE 2020.

održava se od 2009. godine u organizaciji Udruge za promicanje stvaralaštva i jednakih mogućnosti Alternator u suradnji s Uredom UNICEF-a za Hrvatsku, Uredom pravobraniteljice za djecu i Hrvatskim filmskim savezom.

Festival svojim programom slavi i promiče dječje stvaralaštvo, ali i stvaralaštvo odraslih autora usmjereno ka promicanju dječjih prava. Kao jedini u potpunosti inkluzivni festival u Hrvatskoj, donosi filmove koji su prilagođeni za osobe sa senzornim oštećenjima.

Klik na sličicu otvara Promo video!

Tema ovogodišnjeg Festivala prava djece je mentalno zdravlje i dobrobit djece i mladih. Mentalno zdravlje jedna je od najvažnijih tema u javnom prostoru ove godine. Pandemija i potres koji je ovog proljeća zadesio Zagreb bitno su izmijenili stil života, a sve to imalo je velike posljedice na živote, kako odraslih, tako i djece i mladih. (Više na https://festivalpravadjece.com/tema-festivala/)

Kako bi se o mentalnom zdravlju govorilo i u, ove godine posebno izazovnom, školskom okruženju umjesto uobičajenog odlaska s učenicima na projekcije filmova dječjeg stvaralaštva u Cinestar Arena Zagreb, ove godine Festival će doći u učionice. U sklopu nastave pratit ćemo  program FPD-a za osnovne škole „Školski objektiv“, gledati projekcije filmova online i održati sat posvećen temama koje filmovi otvaraju.

Obiteljska filmska druženja na Hrvatskoj radioteleviziji

Kroz Festival nastoji se na pristupačan i inkluzivan način podržati dobre odnose roditelja i djece osiguravajući im prostor i vrijeme za zajedništvo, učenje i zabavu. Poticajni obiteljski filmovi u programu „Dobre vibracije“ emitiraju se u partnerstvu s Hrvatskom radiotelevizijom na malim ekranima, na HRT 3. Zajedničko gledanje filma ima brojne dobrobiti kako za djecu, tako i za odrasle, jer može pružiti priliku za snažnije obiteljsko povezivanje, razgovor o brojnim temama i stvaranje zajedničkih uspomena.

(Klikom na poveznicu Dobre vibracije pogledajte program i smjernice za razgovor s djetetom

objavio: Božica Krulić   datum: 14. 10. 2020.

-------------------------------------

PROTOKOL O RADU ŠKOLE U ŠK. GOD. 2020./2021. U UVJETIMA POVEZANIMA S COVID - 19