« Srpanj 2020 »

Sudjelovali smo na smotrama dječjeg kajkavskog pjesništva

I ove školske godine učenici naše škole sudjelovali su na nekoliko smotri pjesništva s radovima na zavičajnom govoru koji su nastali na izvannastavnoj aktivnosti na kojoj se njeguje domaća riječ našeg zavičaja - kajkavska ikavica.

U veljači su nas svojim literarnim radovima na Općinskom Lidranu uspješno predstavljali Lucija Kovačić i Lana Novak iz 7.a te Karlo Kunjas iz 7.b.

U organizaciji Europskog centra za darovite Hrvatska i Centra izvrsnosti za hrvatski jezik Varaždinske županije, a pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja  26.veljače u Varaždinskim Toplicama  održan je 1. Festival „Ivan Kukuljević Sakcinski“ zajedno sa Smotrom dječjeg kajkavskog pjesništva Kaj je naša duša i naša popevka.  Pjesma učenice naše škole Lare Jakovine iz 7.b o Vukovaru uvrštena je u zbornik i izabrana između 90 pristiglih radova.

U ožujku smo i ove godine sudjelovali na XIV. Literarno-likovnom natječaju Poj riči materinske u Primoštenu. Taman kada je počelo razdoblje nastave na daljinu, stigla nam je vijest da su u ovogodišnji zbornik uvršteni radovi Sare Skulić, Lane Novak, Lucije Kovačič iz 7.a i Karla Kunjasa iz 7.b te su u školu stigle pohvalnice za njih.

Svim navedenim učenicima čestitamo i želimo da jednako uspješni budu i sljedeće školske godine.

U vrijeme korone bili smo vrijedni te smo nastojali svoj zavičajni govor sačuvati i u novom obliku komuniciranja putem nastave na daljinu te smo svoje radove slali na 50. Poetske susrete djece Zaprešića  (koji su zbog epidemiološke situacije odgođeni za jesen), na Zbor malih pjesnika 51. Festivala dječje kajkavske poezije u Zlatar te na  40. Smotru dječjeg kajkavskog pjesništva  Dragutin Domjanić koja se održava Sveti Ivan Zelinu. Rezultate navedenih literarnih natječaja očekujemo najesen.

Natalija Dujaković, uč. hrv. jezika

objavio: Božica Krulić   datum: 26. 6. 2020.

------------------------------------