« Kolovoz 2020 »

V A Ž N O!!!

Poštovani roditelji!

U skladu s zaključkom Vlade Republike Hrvatske, od 23. travnja 2020, donesene su nove Upute Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Preporuke Ministarstva znanosti i obrazovanja  koje će se primjenjivati od 25. svibnja. Nove Upute naglašavaju:

„Rad u predškolskim ustanovama i školama u sadašnjim epidemiološkim uvjetima uz poštivanje ovih uputa smatra se jednako sigurnim za djecu i zaposlenike kao i rad od kuće odnosno ostanak kod kuće, te se omogućuje uključivanje sve djece u vrtiće i škole.“

U skladu s navedenim, od ponedjeljka 25. svibnja 2020. svi roditelji trebaju poslati učenike razredne nastave u školu. Oni roditelji koji još uvijek imaju objektivne (bolest ili sl.)  ili subjektivne razloge (npr. teško bolesna osoba u kućanstvu, roditelj se boji poslati dijete u školu) zbog kojih djecu ne žele poslati u školu, mogu i naknadno uključiti dijete u nastavne grupe u školi, ali u međuvremenu moraju osigurati uvjete kod kuće za nastavu na daljinu i biti u svakodnevnom kontaktu s učiteljima i stručnim suradnicima u školi. Isto tako, roditelji čija djeca neće ići u školu, kao i inače, trebaju opravdati izostanak s nastave.

Za učenike će,  kao i do sada,  biti organiziran prijevoz šk. autobusom ili kombijem, a radit će i produženi boravak.

Planirani početak nastave je u 08:00 sati, a završetak u 11:30, te će vrijediti redovan vozni red školskog autobusa.  U slučaju bilo kakvih promjena, bit ćete obavješteni putem naše web stranice i preko razrednica.

Prije uključivanja djece u školu potrebno je pročitati sljedeće upute i preporuke:

Upute Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo od 20.05.2020.

Nove preporuke za organizaciju razredne nastave od 25.05.2020.

Naglasci za roditelje.

Veselimo se skorašnjem susretu s našim učenicima!

objavio: Božica Krulić   datum: 21. 5. 2020.

------------------------------------