« Kolovoz 2020 »

VAŽNO - ZA RODITELJE UČENIKA 1. do 4. razreda

Poštovani roditelji!

U skladu s zaključkom Vlade Republike Hrvatske, od 23. travnja 2020. planira se otvaranje škole za razrednu nastavu za određene skupine učenika i uz preporuku Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo (HZJZ). Roditelji su dužni pažljivo pročitati upute HZJZ koje su u prilogu. Planirani povratak u školu je 11. svibnja.

U navedenim preporukama  potiče se ostanak kod kuće sve djece za koju se to može  osigurati skrb kod kuće, s obzirom da broj djece u vrtićima i školama može biti takav da se mjere fizičkog razmaka u tim kolektivima neće moći poštovati.

Isto tako, djeca koja ne bi trebala doći u školu su ona sa kroničnim bolestima  (respiratornim, kardiovaskularnim, dijabetesom, malignim bolestima, imunodeficijencijama, djece s većim tjelesnim/motoričkim oštećenjima) kao i djeca čiji roditelji/skrbnici ili ukućani imaju jednu od navedenih bolesti.

Ukoliko je broj učenika koji su prijavljeni za dolazak u pojedini razredni odjel prekobrojan i ne postoji mogućnost da se osposobi novi razredni odjel, ravnatelj treba postaviti prioritete prema kojima će učenici biti na nastavi u školama od 11. svibnja. Prioritet su djeca čija oba roditelja/staratelja rade izvan kuće  i nemaju druge mogućnosti zbrinjavanja djece.

Iz navedenih razloga tijekom dana kontaktirat će vas razrednici kako bi se utvrdio broj učenika koji će se vratiti na nastavu u školu, uz ranije navedene pretpostavke. Kontaktirat će vas i učiteljice iz produženog boravka za učenike koji su uključeni u produženi boravak.

Prije uključivanja djeteta u školu, roditelj/skrbnik potvrđuje pisanom izjavom ravnatelju škole da dijete nema simptome i bolesti, odnosno da nije u riziku, te da se radi o djetetu s oba zaposlena roditelja i da je roditelj upoznat s Uputama HZJZ-a u cjelini.  Obrazac izjave nalazi se u privitku ove obavijesti.

Za učenike koji neće dolaziti u školu i  dalje će se održavati nastava na daljinu. Nadamo da ćemo zajednički uspješno privesti kraju ovu šk. godinu, koja je  podjednako zahtjevna za sve nas!

Vesna Javor

- prilog: upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID 19

- obrazac: pisana izjava ravnatelju

objavio: Božica Krulić   datum: 4. 5. 2020.

------------------------------------