« Travanj 2020 »

V A Ž N O!!!

Poštovani učenici i roditelji,

s obzirom na novi način organiziranja nastave, zamolila bih Vas za strpljenje te praćenje uputa koje ćemo pravovaljano objavljivati na web stranici škole, a koje su u skladu s preporukama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

U nastavku su poveznice na virtualne učionice za predmetnu nastavu, pomoću kojih će se u narednom periodu odvijati nastava na daljinu:

Virtualna učionica 5.a

Virtualna učionica 5.b

Virtualna učionica 6.a

Virtualna učionica 6.b

Virtualna učionica 7.a

Virtualna učionica 7.b

Virtualna učionica 8.a

Virtualna učionica 8.b

Kako ne bi došlo do veće preopterećenosti sustava, prema naputku MZO, nastava u virtualnim učionicama će se odvijati samo za predmetnu nastavu, a u razrednoj nastavi razrednice s roditeljima i učenicima komuniciraju putem e-maila i drugih društvenih mreža.

U predmetnoj nastavi nastava se odvija preko sustava Yammer, a koordinirat će je razrednici svakog razrednog odjela (upute za korištenje Yammer mreže možete pronaći na:

Napominjemo da je prije prijave u sustav Yammer potrebna prijava u OFFICE 365 (https://office365.skole.hr/)

Isto tako, upućujemo Vas na osnovne rasporede nastavnih sati za izvođenje nastave na daljinu koji su objavljeni na sljedećoj poveznici: https://mzo.gov.hr/vijesti/nastava-na-daljinu-raspored/3597

Napominjemo kako u školi imamo na raspolaganju još tableta koje dijelimo prema prioritetima, (prvenstveno su to oni učenici koji nemaju kod kuće ni pristup internetu ni neki od komunikacijskih uređaja). U slučaju potrebe, slobodno se javite u školu.

Planirano je da se do srijede, 18. ožujka, osigura sigurnost i funkcioniranje sustava učenja na daljinu. Kako je organizacija navedenog zahtijevan posao, vjerojatno će biti i nekih poteškoća u uspostavi sustava, ali probleme ćemo rješavati postupno.

Ne brinite, ništa nije nerješivo niti nenadoknadivo😊

Vesna Javor

objavio: Božica Krulić   datum: 16. 3. 2020.