« Siječanj 2020 »

FIJOLICE

Ženski vokalni sastav Fijolice i ove je, 2019./2020., školske godine nastavio svojim pjevanjem promicati ljubav prema glazbi. Uz vođenje učiteljice glazbene kulture Sare Hosni, učiteljica Ana Mužar, Kristina Kresnik, Jasminka Turk, Valentina Iveković, Marijana Ivanjek Škrbec, Valentina Filko, defektologinje Nives Dodig, Gordana Štefančić i Hinka Strelec-Zorić, te naša tajnica Marina Valenčak, svojim glasovima oplemjenjuju život škole.

Prvim ovogodišnjem javnim nastupom oplemenila su i svoja srca. Bila im je čast svojom pjesmom obogatiti Humantirani koncert pod organizacijom Centra za rehabilitaciju i Udrugom "Ivančica", koji je održan 15. prosinca, u crkvi Sv. Ivana Krstitelja u Zaprešiću.

Fijolice su nastupile i na Božićnom koncertu pod organizacijom KUD-a Mihovila Krušlina, koji je održan 28. prosinca u školsko-sportskoj dvorani u Šenkovcu.  "Božićnu čaroliju" upotpunile su izvođenjem triju Božićnih pjesama na više različitih jezika: "O, Tannenbaum"; "O, kakva to svetlost" i "Schedryk".

4. siječnja 2020. Fijolice su imale čast biti gosti zbora mladih "Stijene", koji tradicionalno održavaju Božićni koncert u crkvi sv. Ivana Krstitelja u Zaprešiću. Ovogodišnje geslo koncerta bilo je "Da svi budu jedno". Ovim geslom će se i dalje voditi Fijolice, te nastojati i dalje govoriti s univerzalnim jezikom za sve narode, a to je glazba!

objavio: Božica Krulić   datum: 16. 12. 2019.