« Studeni 2019 »

UZ BALTAZAR U ŠIBENSKO - KNINSKOJ ŽUPANIJI

Za nekoliko članica naše UZ Baltazar ova je školska godina započela vrlo lijepo. U okviru međužupanijske suradnje, učenici i voditelji 21 učeničke zadruge Zagrebačke županije putovali su u  Šibensko-kninsku županiju.

Našu su zadrugu na ovom putovanju predstavljale učenice 6. razreda Leonarda Bučar i Lucija Kežman, u pratnji učiteljice G. Štefančić.

Domaćini su nam bili učenici i učitelji OŠ Primošten. Oni su nas upoznali s znamenitostima Primoštena i njegove okolice. Posjetili smo i etno lokaciju Jurlinovi dvori, gdje smo u autentičnom prostoru vidjeli kako se nekada živjelo u tim primorskim krajevima.

U OŠ Primošten su bile za nas organizirane dvije zanimljive radionice. Jedna je bila radionica izrade grafike, a druga radionica suhe gradnje - suhozid. Oblikovanje kamena teškim čekićem i slaganje zida bez ikakvog veziva bio je pravi izazov za zadrugare.

Drugog dana boravka u Primoštenu obišli smo i prelijepo NP Krka, čije ljepote je dobro vidjeti uvijek i ponovno. Poseban doživljaj bio je posjet Roškom slapu i penjanje mnogobrojnim stepenicama na vidikovac iznad slapa, odakle se pruža nevjerojatan pogled.

Osim druženja i novih prijateljstava, sa svakog se putovanja vraćamo puni lijepih dojmova, radosti i želje da se tako nešto što prije ponovi.

Svako novo putovanje oplemenjuje i obogaćuje naš život novim vrijednostima.

objavio: Božica Krulić   datum: 24. 10. 2019.