« Svibanj 2019 »

Ovaj mjesec: 2029

DAN UČENIČKIH ZADRUGA ZAGREBAČKE ŽUPANIJE

Dan učeničkih zadruga Zagrebačke županije održan je 9. 05. 2019. godine u Svetom Ivanu Zelini. Zbog loših vremenskih prilika, cijelo je događanje sa zelinskog gradskog trga premješteno u dvoranu OŠ Dragutina Domjanića.

Dvorana je bila puna razdraganih zadrugara, koji su nastojali što ljepše složiti svoje štandove i izložiti sve predmete koje su izradili u svojim sekcijama. Svoje su radove izložile 24 učeničke zadruge iz cijele Zagrebačke županije. Iako se činilo da neće biti prodaje, jer nismo bili na javnom mjestu gdje ima više prolaznika i potencijalnih kupaca, nije bilo tako. Učenici i učitelji OŠ D. Domjanića posjećivali su štandove pa su mnogi ostvarili vrlo dobru prodaju svojih proizvoda.

UZ Baltazar su predstavljali učenici 5. razreda, Leonarda Bučar, Marta Cvetković, Lucija Kežman i Patrik Mirt, u pratnji učiteljice G. Štefančić.

Iako im je to bilo prvo takvo iskustvo, naši su se učenici vrlo dobro snašli u predstavljanju i prodaji  naših proizvoda.

Na štandu naše zadruge našli su se proizvodi koje su zadrugari izrađivali tijekom ove, ali i prethodnih školskih godina.

Od ponuđenih proizvoda (jabučni ocat, pekmez od šljiva, platnene torbe, nakit od gumbi, ukrasne staklenke…), najbolju smo prodaju ostvarili s našim tradicionalnim proizvodom, jabučnim octom.

Iako se zbog lošeg vremena nisu mogli održati starinske igre i sportovi u kojima učenici jako uživaju, atmosfera je bila radosna i prijateljska. Tome su pridonijeli i mali tamburaši koji su cijelo vrijeme svirali i uveseljavali sudionike.

Nakon radnog dijela svi sudionici su prisustvovali svečanom ručku, kojim je zaključena vrlo radna,  aktivna i uspješna godina za male zadrugare Zagrebačke županije.

objavio: Božica Krulić   datum: 14. 5. 2019.