« Studeni 2018 »

Ukupno: 208886
Ovaj mjesec: 2021

UZ BALTAZAR NA SMOTRI UČENIČKIH ZADRUGA ZAGREBAČKE ŽUPANIJE

17. 04.2018. godine, u OŠ  M. Šiloboda  u Svetom Martinu pod Okićem, održana je ovogodišnja Smotra učeničkih zadruga Zagrebačke županije.

Rad UZ Baltazar, naše stare i nove proizvode, kao i praktičnu izvedbu rada, predstavile su učenice  8. razreda, Romana Mašić i Marta Maljuna, te Tanja Mašić, učenica 6. razreda.

Za uređenje našeg izložbenog prostora, koji je i ovog puta bio vrlo lijep i zapažen, zaslužni su učiteljica G. Štefančić i domar K. Habijanec.

Nakon što su Stručno povjerenstvo i voditelji svih nazočnih zadruga obišli i ocijenili štandove, donesena je odluka o najboljima. Naša je zadruga dobila vrlo dobre ocjene, pa će sudjelovati na Državnoj smotri učeničkih zadruga koja će se održati u listopadu ove godine u Vinkovcima.

Svi smo jako sretni i ponosni na rezultate i to nam daje još veći polet i volju za smišljanje i izradu novih, ljepših i boljih proizvoda.

UZ Baltazar sudjelovala je na Smotri i predstavila svoj rad i svoje proizvode. Uz već prepoznatljive i tradicionalne proizvode (jabučni ocat, pekmez od jabuka, sol za kupanje s lavandom, mirisne vrećice cvjetova lavande i slike s ručnom izradom tradicijskog veza), predstavili smo i novi, ovogodišnji projekt.

Za ovu smo Smotru izradili platnene torbe koje smo nazvali „Torbe koje čuvaju prirodu“. Naše smo torbe nazvali baš tako zato što su u potpunosti izrađene od prirodnih i recikliranih materijala. Iz starih smo krpica izrezali aplikacije šarenih i veselih oblika (cvjetovi, kišobrani…), zalijepili ih posebnim ljepilom na platnene torbe, te dodatno ukrasili prišivanjem stare dugmadi i izradom veza. Torbe su namijenjene  višekratnoj uporabi pri kupovini u trgovini ili tržnici.  Mogu se prati i opetovano koristiti. Onaj tko koristi naše torbe, neće trebati plastične vrećice  koje onečišćuju okoliš. Zbog svih tih osobina naše su torbe zaslužile svoj naziv.

objavio: Božica Krulić   datum: 27. 4. 2018.