« Prosinac 2017 »

UZ BALTAZAR NA 29. SMOTRI UČENIČKIH ZADRUGA ZAGREBAČKE ŽUPANIJE

28. 04. 2017. godine u sportskoj dvorani OŠ Ante Kovačića u Mariji Gorici održana je 29. smotra učeničkih zadruga Zagrebačke županije.

Ove godine na Smotri je sudjelovalo 19 učeničkih zadruga,koje su predstavile svoj rad tijekom protekle godine, od prošle smotre.

UZ Baltazar se ove godine predstavila svojim, sada već tradicionalnim i prepoznatljivim proizvodima, jabučnim octom i pekmezom od jabuka. Predstavili smo i nove ovogodišnje proizvode, ručnu izradu tradicijskog veza i sol za kupanje. Naši su učenici svojim vrijednim rukama pokušali starinskim tradicijskim vezom prikazati i dočarati motive sa narodnih nošanja užeg i šireg zavičaja. Prezentirani na novi način, uokvireni poput slika, ručni radovi su izazvali  interes i pohvale promatrača.

Našim se štandom širio i opojni miris soli za kupanje koju smo oplemenili suhim cvjetovima lavande uzgojene u našem školskom vrtu. Posebnu pozornost ove je godine izazvao estetski izgled našeg izložbenog prostora. Bio je zamišljen i uređen kao mali dućan, prepun zanimljivih, lijepih i kvalitetnih proizvoda. Prodavačice i prezenterice naših proizvoda bile su učenice Karla Čiško,6.r, Larisa Bertović i Terezia Lukić, 5.r, a uz pomoć i vodstvo učiteljica M. Stanić i G. Štefančić, te našeg domara K. Habijanca, bez čije stručne pomoći ništa ne bi izgledalo tako kako je. Podršku nam je svojim dolaskom na Smotru pružila i ravnateljica naše škole, gđa Vesna Javor.

Iako smo u konačnom poretku zauzeli 11. mjesto, primili smo mnoge komplimente i pohvale za izgled izložbenog prostora i proizvode. To nas je ohrabrilo za daljnji rad, trud i smišljanje novih ideja i rješenja koje ćemo ostvariti u budućnosti.

objavio: Božica Krulić   datum: 3. 5. 2017.