Općinsko/gradsko natjecanje mladih Hrvatskog crvenog križa

U subotu, 9. 3. 2024. učenici naše škole: Jana Kežman, Nina Pavuna, Ema Lukica, Ema Škrbec, Elin Miličević i Tanja Meštrić, uz mentorstvo učiteljice Nere Spehnjak, sudjelovali su na natjecanju u pružanju prve pomoći. Natjecanje se ove godine održavalo u OŠ Ivane Brlić Mažuranić u Prigorju Brdovečkom s ukupno sedam natjecateljskih ekipa.

O važnosti ovakvih natjecanja kroz koja se stječu znanja i vještine o pružanju prve pomoći govorio je ravnatelj OŠ I. B. Mažuranić Goran Hotko i Dubravka Kablar predsjednica CK podružnice Zaprešić koja je nakon uvodnog govora i ohrabrenja otvorila natjecanje.

Mladi su odmjerili snage u znanju i vještinama pružanja prve pomoći te u znanju iz područja ljudskih i dječjih prava, međunarodnog humanitarnog prava i znanju o Međunarodnom pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, a pobjedničke ekipe podmladka su:

1. OŠ Bistra

2. OŠ Pavao Belas, Brdovec

3. OŠ Kupljenovo

Učenici naše škole osvojili su 5. mjesto. Naravno, moglo je biti i bolje, no nemjerljivo je praktično iskustvo i znanje koje će sada moći prenositi na nove polaznike Prve pomoći te isto tako prenositi znanje ostalim učenicima naše škole na satovima razredne zajednice.

Pobjednici su uz 1. mjesto dobili nagradu besplatno ljetovanje u Kampu Selce. Čestitke pobjednicima i sretno im na međužupanijskoj razini natjecanja!

Nera Spehnjak

objavio: Administrator   datum: 12. 3. 2024.