20. MUSIC TALENTS OF ŠENKOVEC

Posljednjeg dana prvog polugodišta, 22. 12. 2023. godine u našoj je školi održano tradicionalno glazbeno natjecanje Music Talents of Šenkovec.         Ove smo godine posebno ponosni na taj događaj, jer slavimo 20. godišnjicu od prvog natjecanja.

I ovog su puta učenici pokazali svu raskoš svojih talenata u pjevanju, sviranju i plesanju. Sve njihove nastupe budno je pratio stručni žiri, koji je bio sastavljen od predstavnika učenika (Gabrijela Kraljić i Antun Kostelac- Vuk, 8. r.) i učitelja (Sara Hosni- Štefančić i Gordana Štefančić). Oni su ocjenjivali sve nastupe i na kraju donijeli odluku o najboljima.

Ove smo godine u ocjenjivanje nastupa uveli i jednu novost. Publika, koja se sastojala od brojnih učenika i učitelja naše škole, roditelja, baka, djedova i prijatelja, mogla je glasati za svoje favorite putem mobitela. Trebalo je skenirati barcode koji se nalazio otisnut na različitim dostupnim mjestima, i glasati za izvedbu. Publici se svidio ovaj način glasanja i na taj način je prikupljeno jako puno glasova.

Na ovogodišnjem natjecanju je izvedeno 10 točaka u kojima su učenici pjevali i svirali različite instrumente. Kroz program su nas vrlo vedro i duhovito vodili Kaja Avdić i Josip Buinac, učenici 8. razreda. Za tehničku podršku bili su zaduženi učenici Manuel Alić, 6.r. i Patrik Kovačić, 8.r., uz pomoć i vodstvo školskog domara, gospodina Krune Habijanca.

U pauzi prije proglašenja pobjednika publiku je zabavio naš specijalni gost, gospodin Samir Nurkić, koji je sve oduševio svojim osebujnim sviranjem harmonike, a razveselila nas je i plesna točka za „zagrijavanje“ naših trećaša.

Nagrade stručnog žirija su osvojili:

1. mjesto : Alan Turk, 7.r. - G- BROSS DISTRACK

2. mjesto: Nola Škrbec, 6.r.- DO I WANNA KNOW

3. mjesto: Gemma Rafaela Turk, 5.r.  WEISSES HAUS

Najbolji scenski nastup: učenici 4. b razreda

Nagrade publike su osvojili:

Karlo Pracaić i Venio Prebeg, 6.r. - ENTER SANDMAN (el. gitara i bubnjevi)

Nagrada za najbolju instrumentalnu Izvedbu:

Nika Brnjas, 5.r. - D. Kabalevski, op 27- klavir

objavio: Administrator   datum: 8. 1. 2024.