« Kolovoz 2022 »

Melitino proljeće u OŠ Oroslavje

I ove godine je Osnovna škola Oroslavje, uz pokroviteljstvo Ministarstva znanosti i obrazovanja, Krapinsko-zagorske županije i Grada Oroslavje organizirala  2. likovno-literarni natječaj „Melitino proljeće“ za sve učenike osnovnih škola iz Republike Hrvatske.

Natječaj je organiziran u spomen na učiteljicu Melitu Peternel koje je krajem 2020. godine izgubila borbu s teškom bolešću. Ovim natječajem organizatori su željeli istaknuti da su empatija, međusobno poštovanje i ljubaznost osnovni uvjeti za život i da o tome treba stalno govoriti. Natječaj je započeo 21.3.2022. godine, na Melitin rođendan, a završio 5.5.2022. Tema je bila Proljetna bajka.

Pristiglo je čak 1041 likovnih radova i 327 literarna rada iz ukupno 196 škola Republike Hrvatske. Stručno povjerenstvo imalo je zaista težak posao odabrati radove koje odišu čarolijom proljetne bajke.

Ponosni smo što je od svih pristiglih radova  Ana Žarko, učenica 5.b razreda naše škole, osvojila 3. nagradu za svoju proljetnu bajku. Mentorica  Natalija Dujaković, uč. hrv. jezika.

Najuspješnije literarne radove birale su: Sandra Šamec, mag. bibliotekarstva, Valentina Mokrovčak, dipl. bibliotekar i dipl. učiteljica,  Anita Šalec, prof. defektolog rehabilitator,  Brankica Tuđa, dipl. bibliotekar i prof. Hrvatskog jezika te Marija Ubrekić, mag. eduk. Hrvatskoga jezika i književnosti.

Natalija Dujaković, uč. hrv. jezika

objavio: Božica Krulić   datum: 26. 6. 2022.

Dragi roditelji i učenici,

sve informacije i vijesti iz našeg školskog svijeta od sada možete pratiti i putem naše nove facebook stranice. Klikom na sljedeću poveznicu možete saznati najnovije informacije o našoj školi:

Cijepljenje djece protiv COVID-19

NAJNOVIJE PREPORUKE HZJZ, POSTUPANJE S OBOLJELIMA, BLISKIM KONTAKTIMA OBOLJELIH I PREKID IZOLACIJE I KARANTENE VEZANO UZ nCoV BOLESTI (COVID-19)

-----------------------------------

PROTOKOL O RADU ŠKOLE U ŠK. GOD. 2021./2022. U UVJETIMA POVEZANIMA S COVID - 19