Ukupno: 451963

MATURALNO PUTOVANJE UČENIKA OSMIH RAZREDA

Dana, 27.5.2022., petak, u ranim jutarnjim satima, učenici 8.a i 8.b krenuli su na svoje maturalno putovanje u trajanju od četiri dana u organizaciji Turističke agencije Eklata.

Svojim matičnim razredima pridružili su se i učenici osmih razreda posebne odgojno-obrazovne skupine, te su u pratnji razrednika, profesorice Jelice Kauf i profesora Doriana Milinkovića, profesora Vladimira Novakovića, Marijana Bužanića i defektologinje Hinke Strelec Zorić krenuli iz Šenkovca put Splita.

Po dolasku u Split, pod vodstvom lokalnog vodiča, imali su obilazak i razgled grada, kao i slobodno vrijeme za vlastite potrebe.

Nešto prije 16 sati stigli smo u Resort Eklata Medena u Segetu Donjem kraj Trogira gdje je izvršen smještaj djece i učitelja u apartmane. U 17,15 bio je dogovoren animacijski program odlaska na plažu, provjera plivanja i kupanje do večere. Poslije večere, u 21,30 počela je večernja animacija u disku do 23 sata.

U subotu, 28.5.2022., nakon ranog ustajanja i doručka, krenuli smo do trajektne luke Split gdje smo se u 9 sati ukrcali na trajekt za Supetar na otoku Braču. Dolaskom na Brač učenici su se kupali na najljepšoj plaži Bola na Braču, Zlatni rat.

Nakon ručka na Bolu, vratili smo se u Resort Eklata i kupali do večernjih sati. Zatim smo otišli na večeru, a djeca u disko od 21,30 do 23 sata.

U nedjelju, 29.5.2022., nakon doručka, krenuli smo autobusom prema Metkoviću i panoramsku vožnju neretvanskim lađama deltom Neretve od mjesta Vid do Mamića. Od lađara smo saznali da je na području današnjeg  naselja Vida kraj Metkovića postojao antički povijesni grad Narona čiji se ostaci mogu vidjeti na nekim mjestima ispod površine vode. U mjestu Mamići imali smo ručak poslije kojeg smo krenuli prema Resortu.

U Resort Eklata vratili smo se oko 17 sati gdje su djecu dočekali animatori koji su im, do večere, pripremili raznolike sportske sadržaje u koje su se uključili prema vlastitim interesima i željama. U apartmane su se vratili nakon večernje animacije poslije 23 sata.

Ponedjeljak, 30.5.2022. zbog obilnih količina padalina u prijepodnevnim satima nije bio povoljan za izlet, te smo morali otkazati vožnju brodom do Trogira i obilazak Trogira s lokalnim vodičem. Vrijeme do ručka djeci je bilo ispunjeno animacijom i zabavom s animatorima Resorta.

Cijelo maturalno putovanje, do zadnjeg dana prijepodne, zbog nevremena i obilne kiše, u potpunosti je bilo realizirano i ispunjeno.

Svi sudionici organizacije putovanja, od vozača, vodiča – voditelja putovanja, osoblja Resorta Eklata, medicinske sestre do animatora, razrednika i učitelja u pratnji, bili su profesionalni u izvršavanju svojih zadataka u nastojanju da djeci osiguraju nezaboravno iskustvo i doživljaj svakog trenutka provedenog na maturalcu, te su  zaslužili svaku pohvalu.

Velika pohvala i djeci na njihovom pristojnom ponašanju, sudjelovanju u svim aktivnostima, te predstavljanju njih osobno, kao i škole, u novim sredinama.

Bilo je ovo maturalno putovanje koje će pamtiti djeca, razrednici i učitelji u pratnji. U Šenkovec, pred školu, stigli smo u 19,45 u istom sastavu i raspoloženju u kojem smo i krenuli.

Hinka Strelec Zorić, prof.def.

U Resort

objavio: Božica Krulić   datum: 6. 6. 2022.