« Srpanj 2022 »

AKTIVNOSTI U PRODUŽENOM BORAVKU

U želji da naši učenici stječu zdrave životne navike te usvajaju zdrave stilove života, i ove godine radionicama i prigodnim aktivnostima tijekom svibnja u produženom boravku nastojali smo poticati svijest o važnosti očuvanja zdravlja.

Učenici 1. razreda uz prezentaciju razgovarali su o zdravim navikama, istraživali u kojoj vrsti hrane su zastupljeni određeni vitamini, te zašto je za rast i razvoj važna zdrava i raznolika prehrana. Izradili su i prigodan plakat na temu vitamina, te voćne i povrtne ukrase za blagovaonicu.

Kušali su i zdrave grickalice - orahe, sušene datulje i tamnu čokoladu - zdravu zamjenu za uobičajene slatkiše.

Učenici 2. i 3. razreda uz Piramidu zdrave prehrane istraživali su o zdravim prehrambenim navikama. Zatim je svaki učenik imao priliku napraviti jednostavan, ukusan i zdrav međuobrok – voćnu salatu.

U danu posvećenom sportskim aktivnostima učenici su izvodili vježbe u skupinama te se natjecali na poligonu s preprekama.

Prigodnim likovnim radovima ukrasili smo i školsku blagovaonicu. Plakatima Šalica toplog napitka, Slatke tortice i Zagonetke o hrani, razveselili smo našu vrijednu i maštovitu kuharicu tetu Petru. Plakatom s porukom na 3 jezika želimo svim učenicima i djelatnicima škole Dobar tek!

Želja nam je i dalje rasti u zdravim životnim navikama. Pridružite nam se! smiley

učenici produženog boravka, učiteljice Milena i Valentina

objavio: Božica Krulić   datum: 24. 5. 2022.

Dragi roditelji i učenici,

sve informacije i vijesti iz našeg školskog svijeta od sada možete pratiti i putem naše nove facebook stranice. Klikom na sljedeću poveznicu možete saznati najnovije informacije o našoj školi:

Cijepljenje djece protiv COVID-19

NAJNOVIJE PREPORUKE HZJZ, POSTUPANJE S OBOLJELIMA, BLISKIM KONTAKTIMA OBOLJELIH I PREKID IZOLACIJE I KARANTENE VEZANO UZ nCoV BOLESTI (COVID-19)

-----------------------------------

PROTOKOL O RADU ŠKOLE U ŠK. GOD. 2021./2022. U UVJETIMA POVEZANIMA S COVID - 19