« Srpanj 2021 »

ZDRAVO I ZABAVNO

U produženom boravku obilježili smo Svjetski dan zdravlja (7. travnja) prigodnim aktivnostima tijekom više dana. Značaj dana je izgraditi svijest o određenoj temi vezanoj za zdravlje. Raznim aktivnostima željeli smo osvijestiti važnost zdravih navika za cjelokupno zdravlje.

Klikni na   i pogledaj galeriju slika!

Učenici 1. razreda razgovarali su o zdravoj prehrani te su izradili plakate Piramida zdrave prehrane i Veselo voće i povrće. Učenici 2. i 3. razreda uz prezentaciju razgovarali su o zdravim navikama, istraživali u kojoj vrsti hrane su zastupljeni određeni vitamini, te zašto je za rast i razvoj važna zdrava i raznolika prehrana.

Učenici su se okušali u pripremi vlastitog ukusnog i zdravog obroka - napravili su voćnu salatu. Pritom su se zabavili i zdravo osladili.

Sportskim aktivnostima na školskom igralištu - poligon, Zadatci sa stabla, Sportski izazov - istaknuli smo važnost svakodnevne tjelesne aktivnosti za zdravlje, te da zdravo može biti i zabavno.

Učenici su dobili zadatak tijekom tjedan dana voditi dnevnik zdravih navika. U tablicu Brinem o svom zdravlju svakodnevno su trebali označiti jesu li toga dana pojeli voće/povrće; popili 8 čaša vode; bavili se tjelesnom aktivnošću.

Vjerujemo da smo ovim aktivnostima obnovili svijest o važnosti očuvanja zdravlja. Želja nam je i dalje stjecati znanja o zdravim životnim navikama te usvajati zdrave stilove života!

učiteljice Milena Sekulo i Valentina Iveković

objavio: Božica Krulić   datum: 6. 5. 2021.

--------------------------------

-------------------------------------