« Srpanj 2021 »

DAN PLANETA ZEMLJE

Ideja obilježavanja Dana planeta Zemlje prvi put je predstavljena 1969. g. na konferenciji UNESCO-a, a službeno se obilježava od 1992. kada je tijekom konferencije Ujedinjenih naroda o okolišu u Rio de Jeneiru usklađen program za promicanje održivog razvoja. Na  prijedlog bolivijske vlade, Opća skupština Ujedinjenih naroda je 22. travnja proglasila međunarodnim Danom planeta Zemlje.
U Republici Hrvatskoj se taj dan obilježava od 1990. g.

Učenici naše škole svojim kreativnim radovima taj dan ukazuju na probleme onečišćenja okoliša te poručuju kako svi moramo dati svoj doprinos za bolji i zdraviji život na jedinoj nam planeti. Ponosni smo na sve naše naše ekološke aktivnosti proteklih godina - akcije prikupljanja staroga papira, plastičnih čepova i baterija, recikliranja otpada  te na svako posađeno drvo, voćku i cvijet u našem školskom dvorištu.

Učenica 3.b razreda Nola Škrbec izradila je dojmljivu prezentaciju o zagađenju Zemlje.

Učenici 4.b razreda dobili su zadatak izraditi reklame za dječji roman "Eko - Eko" Hrvoja Hitreca koji na zanimljiv i zabavan način ukazuje na veliki problem zagađenja prirode.  Nadamo se da će ove reklame potaknuti još neke učenike da uživaju u ovoj izvrsnoj knjizi, a  još i više, da će se svi učenici truditi biti prijatelji i čuvari našega planeta.

objavio: Božica Krulić   datum: 23. 4. 2021.

--------------------------------

-------------------------------------