« Kolovoz 2018 »

Ukupno: 196673
Ovaj mjesec: 1990

UZ BALTAZAR NA DANU UČENIČKIH ZADRUGA ZAGREBAČKE ŽUPANIJE

UZ Baltazar je i ove godine sudjelovala na obilježavanju Dana učeničkih zadruga Zagrebačke županije, koji je održan  5. 06. 2018. godine na glavnom gradskom trgu u Vrbovcu. Svoje radove izložile su 23 učeničke zadruge iz cijele županije.

Razni ukrasni i uporabni predmeti privlačili su pažnju mnogobrojnih prolaznika, koji su mogli razgledavati i kupiti te predmete, i tako podržati  rad i entuzijazam učenika.

Na svečanom otvorenju Dana UZ, zadrugare su pozdravili i poželjeli im dobrodošlicu i ugodno druženje gradonačelnik Vrbovca, Denis Kralj,  zamjenik župana, Hrvoje Frankić i tajnica Podružnice učeničkih zadruga Zagrebačke županije, Darinka Balen. Pjevanjem himne zadrugara „Kad se male ruke slože“ započelo je druženje i zabava koje su zadrugari jedva dočekali i zaslužili za svoj marljiv rad tijekom cijele školske godine.

UZ Baltazar iz naše škole predstavljale su učenice: Romana Mašić,8.r., Patricija Štrbulec,7.r., Tanja Mašić i Nela Tukić, 6.r., u pratnji učiteljice G. Štefančić.

One su strpljivo predstavljale i prodavale naše nove proizvode, u čijoj su izradi i same sudjelovale.

Ove su se godine na našem štandu mogli kupiti potpuno novi proizvodi, kao što su: ogrlice, naušnice, ukrasne bočice, ukrasne kutijice i platnene torbe… Svi su proizvodi načinjeni iz prirodnih materijala kao što su drvo, staklo, platno, špaga, školjke… U našoj je zadruzi svijest o potrebi očuvanja prirode i proizvodnji ekoloških i zdravih proizvoda na visokoj razini. O tome svjedoče naši stari, ali i ovi novi proizvodi.

Nakon odrađenog posla došlo je vrijeme za opuštanje i zabavu. Zadrugari su se okušali, ali i iskazali u igranju starinski igara i sportova, kao što su: skakanje u vrećama, hodanje na „štulama“ i potezanje konopa.

Veselju i smijehu nije bilo kraja. Sve je zaključeno svečanim ručkom u hotelu „Bunčić“. Umorni, ali vrlo zadovoljni, kućama smo se vratili u kasnim popodnevnim satima.

Tako smo na vrlo lijep i svečan način završili još jednu uspješnu školsku godinu.

objavio: Božica Krulić   datum: 11. 6. 2018.