« Siječanj 2018 »

UZ BALTAZAR

NA  MEĐUŽUPANIJSKOM  SUSRETU

PODRUŽNICA  HUUZ-a  ZAGREBAČKE I MEĐIMURSKE  ŽUPANIJE

UZ Baltazar sudjelovala je na Međužupanijskom susretu Podružnica HUUZ-a Zagrebačke i Međimurske županije, koji je održan 17. 11. 2017. godine u OŠ Pavao Belas u Brdovcu. Više od stotinjak učenika imali su priliku sudjelovati u 5 kreativnih radionica koje su organizirale učeničke zadruge susjednih škola, a među njima i naša škola.

UZ Baltazar je organizirala radionicu quillinga ili filigranskog papira, koju je vodila gospođa Gordana Mirt, majka našeg učenika, koja se vrlo rado odazvala našem pozivu. Gđu Mirt smo pozvali da vodi radionicu jer dobro poznaje tu tehniku i vrlo je vješta u njenoj primjeni.

Quilling ili filigranski papir je tehnika kojom se raznobojni papir reže u trake, a zatim se te trake uvijaju pomoću posebnih igala, pa nastaju različiti neobični oblici. Od tih se oblika slažu i lijepe prekrasne slike, čestitke ili drugi ukrasi.

UZ Baltazar su na tom događanju predstavljale učenice  Romana Mašić, 8.r, Patricija Štrbulec, 7.r, Tanja Mašić i Nela Tukić, 6.r, u pratnji učiteljice G. Štefančić. Iako smo sudjelovali u pripremi materijala i radionice, nismo znali raditi quilling tehniku. Uz stručnu pomoć i upute gđe. Mirt, vrlo brzo su pod našim prstima nastajali neobični šareni oblici i slike, koje su svojom ljepotom osvajale mnoge sudionike susreta. Učenici su se vrlo rado izmjenjivali za našim stolom kako bi naučili ovu neobičnu i vrlo efektnu tehniku.

Svojim vrlo aktivnim sudjelovanjem pokazali smo ozbiljnost kojom pristupamo radu, obavezama i preuzimanju odgovornosti. Voditeljica radionice, gđa. Mirt, bila je izuzetno zadovoljna brzinom kojom smo ovladali ovim novim umijećem, ali i kreativnošću koju smo pokazali u stvaranju slika.

Odmah smo odlučili da ćemo takvu radionicu organizirati i u našoj školi, kako bi se i drugi učenici, ali i učitelji mogli okušati i uživati u ovoj kreativnoj i opuštajućoj tehnici.

objavio: Božica Krulić   datum: 20. 11. 2017.