« Siječanj 2018 »

Ovaj mjesec: 1941

NOVE UČIONICE U OŠ IVANA PERKOVCA

OŠ Ivana Perkovca uskoro će obilježiti 30 godina kontinuiranog stručnog rada s učenicima s teškoćama u razvoju.

Među tridesetak učenika uključenih u rad posebnih grupa, veći broj ih dolazi iz udaljenijih mjesta šireg zaprešićkog područja. Razlog tome je što je naša škola jedina na tom području koja provodi takvu vrstu programa. Za učenike putnike organiziran je poseban prijevoz taksijem od njihovih kuća do škole i natrag. Dolaze nam učenici iz Brdovca, Marije Gorice, Zaprešića, Bistre, Rozge…  Već treću godinu, za neke učenike, uz defektologe koji provode nastavu i stručne postupke, u rad  su uključeni i pomoćnici u nastavi preko projekta Prsten potpore čiji je nositelj Zagrebačka županija.

Sve ove godine nastava se održavala u neadekvatnom i improviziranom prostoru. Iako smo se trudili da kvaliteta rada bude uvijek na visokom nivou, usprkos uvjetima, čeznuli smo za pravim učionicama.

Početkom ove školske godine želja nam se napokon ispunila. Zahvaljujući financijskoj pomoći Općine Brdovec, ovog su ljeta u našoj školi uređene dvije nove učionice. Dio školskog prostora je pregrađen i uređen u dvije prostrane, svijetle i ugodne prostorije. Učenici su dobili nove klupe i stolce, a učiteljice nove ormare, pa od sada radimo gotovo u idealnim uvjetima. Uživamo u lijepo obojenim zidovima, pogledu kroz velike prozore i puno većem prostoru u kojem se sada možemo i poigrati.

Zahvalni smo svima koji su na bilo koji način omogućili uređenje naših novih učionica. Sami ćemo ih uljepšati i ukrasiti svojim najljepšim crtežima i najboljim radovima i dat ćemo sve od sebe da učimo što bolje i više.

objavio: Božica Krulić   datum: 25. 10. 2017.