« Veljača 2018 »

SURADNJA S UDRUGOM SUNCOKRET-OLJIN - 9. listopada 2017.

Udruga Suncokret Oljin bavi se kreiranjem i provođenjem programa psihosocijalne podrške i edukacije za djecu, mlade i odrasle s ciljem razvoja socijalnih i komunikacijskih vještina, poticanja zdravih stilova života i socijalnog poduzetništva. Kroz svoje projekte promoviraju nenasilne oblike ponašanja, razvijanje tolerancije, međusobnog uvažavanja i poštivanja različitosti.

9. listopada boravili su u našoj školi i održali niz aktivnosti za učenike razredne nastave i njihove roditelje:

e-KREATIVAC

Za učenike 3. i 4. razreda provedeno je razredno testiranje za potencijalno darovite učenike u okviru projekta e-Kreativac. Po objavi rezultata 10-ak učenika biti će uključeno u grupni rad za potencijalno darovitu djecu s kojom će se dalje provoditi kreativan rad tijekom prvog polugodišta.

Učenici 2. i 3. razreda okupili su se u  „Pričaonici“, interaktivnom mjestu gdje se susreću priča, igra i slušanje.

Prvo su slušali su Priču iz voćnjaka, a onda i sami interaktivno sudjelovali u stvaranju priče.

S roditeljima učenika 1. i 2. razreda održana je radionica Krenimo i mi s namjenom jačanja i promicanja znanja i vještina potrebnih za uspješno i odgovorno roditeljstvo.

Kroz radionicu roditelji su imali priliku iskazati osjećaje, ponašanja i aktivnosti koje ih prate u nasilnoj/nenasilnoj komunikaciji, uočiti važnost emocionalne inteligencije u međusobnim odnosima te dobiti savjete o djelotvornoj komunikaciji kao sredstvu za podizanje kvalitete života u obitelji.

Zahvaljujemo voditeljima aktivnosti  prof. Željku Vukobratoviću i Idi Pavlić na ovom zanimljivom i edukativnom poslijepodnevu.

objavio: Božica Krulić   datum: 17. 10. 2017.