« Kolovoz 2017 »

OBILJEŽEN 166. ROĐENDAN ŠKOLE

Ove godine obilježili smo 166. rođendan naše škole. Škola je utemeljena davne 1851., a ime Ivana Perkovca, hrvatskog novinara, književnika i političara dobila je 1981.godine.

Perkovac je rođen 23.svibnja pa već tradicionalno u svibnju obilježavamo Dan škole.

I ove godine trodnevnim aktivnostima , u kojima su sudjelovali učitelji i učenici naše škole, obilježili smo Dan škole.

U srijedu, 17.5 2017 . položili smo cvijeće na Perkovčev grob na samoborskom groblju. U kulturno-umjetničkom programu koji je organizirala Matica hrvatska-ogranak  Samobor i Zaprešić sudjelovali su i naši učenici, Marija Bukovinski , Antonia Golub i školski zbor.

U čevrtak,18.5. 2017.održana je svečana priredba.

Na početku priredbe ravnateljica škole gospođa Vesna Javor, pozdravila je sve prisutne u dvorani. Među uzvanicima bili su  načelnik općine Brdovec gospodin Alen Prelec i gosti iz prijateljske  škole Globoko iz susjedne Slovenije. U svom govoru osvrnula se na realizaciju projekata u školi i odgojno-obrazovna postignuća u proteklom razdoblju. Jedan od značajnijih projekata koji je ostvaren je i opremanje svih učionica informatičkom opremom. Govoreći o učeničkim natjecanjima spomenula je  županijska i državna natjecanja te smotre literarnih i likovnih radova kao i rezultate sportskih natjecanja naših učenika.

Priredbu su nam pripremili učenici viših i nižih razreda, članovi dramsko-recitatorske, literarne i novinarske skupine i njihovi voditelji. Učenici su recitirali stihove na hrvatskom književnom jeziku , ali i na kajkavskoj ikavici.  Kroz priredbu smo obilježili Majčin dan i 450. godišnjici smrti velikog hrvatskog komediografa i pjesnika Marina Držića. Sve je prigodnim pjesmama popratio školski zbor.

Proslavu Dana škole završili smo sportskim aktivnostima.  Sportski dan protekao je u pravom natjecateljskom duhu. Već od 8 sati navijači su zauzeli tribine školske dvorane, a tjednima ranije na satima razredne zajednice odabirale su se boje dresove i izrađivali transparenti . Učenici viših razreda natjecali su se u malom nogometu, rukometu i odbojci. Posebno su ponosni bili učenici 7. b razreda koji su osvojili 1. mjesto u nogometu, kao i osmašice koje su osvojile 1. mjesto u rukometu.

Za učenike razredne nastave sportske igre su organizirane u PŠ Drenje. I učenici i učitelji nisu krili oduševljenje lijepo uređenomškolom i školskim dvorištem.

Bio je to dan za druženje i kratki odmor od svakodnevnih školskih briga, ali i podsjetnik da je kraj školske godine  blizu.

objavio: Božica Krulić   datum: 25. 5. 2017.