« Kolovoz 2017 »

UZ BALTAZAR

NA USKRŠNJOJ PRODAJNOJ IZLOŽBI U ZAGREBAČKOJ ŽUPANIJI

Članovi UZ Baltazar i ove su se godine, na svoj način, pripremili za proslavu Uskrsa.  U Utorak, 4. 04. 2017. sudjelovali smo na Uskršnjoj prodajnoj izložbi koja se već dugi niz godina održava u prostorima Zagrebačke županije, u Vukovarskoj ulici u Zagrebu, a u organizaciji i uz svesrdnu pomoć i poticaj gđe Darinke Balen, višeg referenta za osnovno školstvo. Ove godine sudjelovalo je 13 učeničkih zadruga Zagrebačke županije. Kao i uvijek, izložbu je posjetio gospodin S. Kožić, župan Zagrebačke županije, koji je obišao sve štandove, pohvalio naš rad, kupio ponešto od nas i potaknuo nas na daljnji rad.

Mali i veliki zadrugari naše škole i ove su godine izradili pregršt  ukrasnih predmeta tradicionalno vezanih uz temu Uskrsa. Prava mala vojska šarenih pilića izrađenih od vune, cvjetnih kugli i šarenih pisanica krasili su naš štand.

Sve su to vrlo znalački i, sada već sa iskustvom, prezentirale i prodavale Larisa Bertović i Terezia Lukić, učenice 6. razreda, a u pratnji učiteljice G. Štefančić.

Nismo sigurni je li nas više veselilo kad su se prolaznici divili našim proizvodima i hvalili ih, ili kad bismo prodali poneki od njih.

Kući smo se vratili polupraznih košara, ali puni lijepih dojmova s još jednog druženja sa zadrugarima iz drugih škola. Jako nam je važno da dobro predstavimo našu školu i marljivost naših učenika i učenica, ali i da se družimo i upoznajemo nove prijatelje i veselimo se novim susretima.

objavio: Božica Krulić   datum: 6. 4. 2017.